Get Adobe Flash player

klubmamuski banner

Lietartura w Pieluchach - Wrocławski Teatr Lalek Zaprasza

 

To cykl 10 warsztatów teatralno-muzycznych dla dzieci w wieku od roku do dwóch lat. Inspiracją dla warsztatów była literatura dla najnajmłodszych - osobny nurt w książkowej twórczości dla dzieci, w ramach którego na całym świecie od lat powstają prawdziwe graficzno-tekstowe dzieła sztuki. W Polsce literatura ta pozostaje zjawiskiem wciąż nie do końca rozpoznanym, niszowym.

Warsztaty składające się na cykl LITERATURA W PIELUCHACH nie polegają jednak na wspólnym oglądaniu książeczek. Literatura jest tu traktowana jako punkt wyjścia do zabaw teatralno-muzycznych, inspirowanych daną książką (jedna na jedne zajęcia). Każda para dziecko-opiekun ma do dyspozycji własny egzemplarz na czas warsztatów, a po ich zakończeniu otrzymuje go w prezencie. Dorośli biorą w warsztatach aktywny udział. Wszystkie animacje odbywają się z użyciem przedmiotów codziennego użytku i są tak pomyślane, by można było je powtórzyć samodzielnie w domu.

Zabawy przewidziane w ramach zajęć pomagają kompleksowo stymulować rozwój dziecka: rozbudzają wyobraźnię i wrażliwość estetyczną, uczą werbalizacji wrażeń, dostarczają inspiracji dla własnej aktywności artystycznej. Rozwijają także konkretne umiejętności: motoryczne (mała i duża motoryka), językowe i poznawcze.

Prowadzący:

Grzegorz Mazoń (aktor i muzyk multiinstrumentalista)
Aleksandra Mazoń (aktorka)

Koncepcja i nadzór merytoryczny: Katarzyna Krajewska

bilet dla dziecka - 25 PLN (w cenie biletu książeczka dla dziecka)
bilet dla dorosłego - 20 PLN

czas trwania: 45 min.

Terminy warsztatów:

8.03, godz.11.00 i 13.00 -  RUCH
Åshild Kanstad Johnsen, „Pieniek otwiera muzeum”, Warszawa 2014, wydawnictwo
Dwie Siostry

Pieniek, sympatyczny bohater książki Åshild Kanstad Johnsen, w każdy wtorek udaje się na spacer  w poszukiwaniu niezwykłych przedmiotów do swojej kolekcji. Pójdziemy jego śladami. Na swojej drodze napotkamy wiele przeszkód,
które trzeba będzie ominąć, przeskoczyć lub... przepłynąć. Wsłuchamy się w śpiew ptaków i odgłosy lasu. Poszukamy kolorowych leśnych kwiatów i ułożymy z nich bukiet. Spacery są takie przyjemne!

19.04, godz. 11.00  i 13.00 - SMAKI
Eric Carle, „Bardzo głodna gąsienica”, Warszawa 2008, wydawnictwo Tatarak

Co to znaczy, że komuś burczy w brzuchu, kiszki grają mu marsza albo cieknie ślinka...? Porozmawiamy o jedzeniu, o naszych ulubionych smakach i potrawach. Kto lubi słodkie jabłka, kto chrupie słone paluszki, a kto woli lizać cytrynę? Spróbujemy też nakarmić bardzo, ale to bardzo głodną gąsienicę. Zobaczymy, co się stanie, kiedy wreszcie naje się do syta... No właśnie, jak myślicie: czy motylom też czasem burczy w brzuchu?

 
Rodzice biorą w zajęciach aktywny udział!
Prosimy pamiętać o wygodnym stroju dla siebie i dziecka.