Get Adobe Flash player

klubmamuski banner

Nowe zestawy LEGO DUPLO bawią i rozwijają

 

Najlepszym rodzajem zabawy jest taka, która sprawia dziecku radość, a równocześnie wszechstronnie go rozwija. Jednym z ulubionych zajęć najmłodszych jest zabawa klockami. To również sprawdzony sposób, aby doskonaliły swoje umiejętności motoryczne i intelektualne. Z nowymi zestawami LEGO® DUPLO® mali budowniczowie, już od 1,5 roku życia, nie tylko mogą ćwiczyć sprawność ruchową, ale także uczyć się kolorów, cyferek, zwierząt czy czynności dnia codziennego. I co najważniejsze, czerpać z tej nauki mnóstwo przyjemności. Rodzice mogą podpowiadać maluchom nowe pomysły na zabawę, korzystając z informacji i cennych porad zawartych na stronie www.duploswiat.pl

Rozwój dziecka w dużym stopniu zależy od tego, jak wyglądają pierwsze lata jego życia. W tym wyjątkowym okresie stymulacja umysłowa jest równie ważna, jak odpowiednie żywienie. Od samych narodzin należy pobudzać rozwój dziecka za pomocą bodźców wizualnych, słuchowych i dotykowych, używając kreatywnych i bezpiecznych zabawek. Korzystając z LEGO® DUPLO®, każdy rodzic może bawić się ze swoim dzieckiem w twórczy sposób. Sortując różnobarwne elementy i zestawiając je ze sobą, maluchy doskonalą koordynację ruchową i koncentrację, ćwiczą wymowę, poszerzają wyobraźnię, a układając historie i odgrywając scenki także rozwijają swoją inteligencję emocjonalną i społeczną. Równocześnie, nawet o tym nie wiedząc, przyswajają nową wiedzę: uczą się rozróżniać kolory i kształty, poznają cyferki czy nazwy zwierząt.

 

Nauka poprzez zabawę z serią Moje Pierwsze DUPLO®

Dziecko, które potrafi już siedzieć i chodzić, zaczyna ćwiczyć motorykę małą. Sprzyja temu zabawa klockami LEGO® DUPLO®, których wielkość jest idealnie dostosowana do jeszcze nieporadnych małych paluszków. Składanie nawet prostej wieży z klocków bardzo korzystnie wpływa na sprawność manualną, niezbędną do opanowania w nieco późniejszym wieku umiejętności rysowania kredkami, a w kolejnym etapie pisania. Budując z kolei farmę z nowego zestawu DUPLO® „Moja pierwsza farma”, mały budowniczy pozna dodatkowo codzienne życie na wsi i nazwy zwierząt. Dopełnieniem może być zestaw DUPLO® „Mój pierwszy traktor” zawierający różnobarwne klocki z obrazkami owoców. Podczas miłej przejażdżki pojazdem po gospodarstwie dzieci poznają jednocześnie kolory i kształty.
Wiele sposobów na naukę i zabawę

 

W wieku około 2 lat rozwija się dziecięca pomysłowość i wyobraźnia. Maluchy uwielbiają wówczas odgrywać różne codzienne czynności i naśladować dorosłych, a jako mistrzowie kreatywności spędzą godziny, bawiąc się wszechstronnymi klockami DUPLO® „Mój pierwszy domek”. W jego skład wchodzi obracany klocek dnia i nocy, który pozwoli określić, czy trzeba już włożyć piżamę, umyć zęby czy wręcz przeciwnie - wstać i zjeść śniadanie. Z kolei szczególnie popularny wśród mam zestaw „Pociąg z cyferkami” z klockami od 1 do 10 umożliwia naukę liczenia. Seria Moje pierwsze DUPLO® jest pakowana w wyróżniających się białych pudełkach i posiada specjalne oznaczenia, dla jakiego wieku dziecka jest odpowiednia oraz czego z danym zestawem maluchy mogą się nauczyć.

Rozwój różnych umiejętności z zestawami LEGO® DUPLO®

Zestawy LEGO® DUPLO® zapewniają nie tylko godziny doskonałej zabawy, a wręcz lata. Ta wszechstronna zabawka dla dzieci w wieku od 1,5 do 5 roku życia oferuje nieskończenie kreatywne i twórcze sposoby, by wspierać jego rozwój. Rejestrując się na stronie internetowej www.duploswiat.pl, rodzice uzyskują dostęp do ciekawych porad, a także informacji o najnowszych produktach, konkursach i promocjach.

Więcej informacji:

www.lego.pl

www.duploswiat.pl

www.facebook.com/LEGODUPLO