Get Adobe Flash player

klubmamuski banner

Gra Skylanders Imaginators w nowej odsłonie już w sklepach


Firma CDP.pl pokazała nową odsłonę serii Skylanders - Skylanders Imaginators. W XIX- wiecznej budowli Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego odbyła się niecodzienna prezentacja gry, w której dzieci i dorośli mogą przenosić swoich realnych bohaterów do świata wirtualnego, a także tworzyć nowe postacie według własnych upodobań

Dzieci mogły uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich animacjach za wykonanie, których mogły otrzymać ulubionego bohatera prezentowanej gry.          

Ich zadaniem było wykonanie postaci z plasteliny, puszczenie wodzy fantazji i narysowanie gry, rozegranie między sobą partii w memoz bohaterami Skylanders Imaginators oraz stworzenie wirtualnego gracza i przejście nim jednego etapu z gry. Dzięki takim aktywnościom dzieci i rodzice mogli nie tylko obserwować, na czym polega sama gra i jak się w nią gra, ale także stać się jej częścią tworząc własną, oryginalną postać.

Jak mówi Magdalena Kordaszewska – redaktor naczelna portalu Zabawkowicz.pl – Gra Skylanders Imaginators to niesamowita przygoda dla dzieciaków od 7 do 12 lat, ale grają również młodsze i starsze. W zasadzie nie ma tu ograniczeń wiekowych, bo także dorośli mogą wejść w świat dziecka. We wspólnej zabawie dzielą nie tylko emocje, ale przybierają także nowe role -  właśnie dziecko staje się przewodnikiem dla rodziców.

Ta niesamowita gra to krok dalej do wirtualnego świata. Możliwość tworzenia własnych bohaterów, czy przenoszenia realnych postaci do „wnętrza” gry sprawia, że każdy nawet mało doświadczony gracz chce być jej częścią. Chce być częścią świata Skylanders Imaginators.

Znana mama Karolina Malinowska – Uwielbiam takie gry, które uruchamiają wyobraźnię i uczą logicznego myślenia, i wbrew pozorom nie muszą to być koniecznie gry planszowe, ale również gry wideo, które coraz częściej znajdują się w naszych domach. Ta nowa gra po raz pierwszy daje możliwość dzieciom, stworzenia własnej postaci. Dziecko kierując się swoimi emocjami, ale również gustem estetycznym może stworzyć swojego bohatera.

- Skylanders Imaginators to jedna z najlepszych gier dla dzieci dostępna na starych i nowych konsolach. Pozwala przenosić prawdziwe zabawki do wirtualnego świata, a dodatkowo daje też możliwość tworzenia własnych bohaterów, kształtowania zarówno ich wyglądu zewnętrznego, jak i charakteru. - powiedział Kacper Wojewódzki, publishing manager cdp.pl, dystrybutora gry w Polsce

- Dzieci i dorośli wspólnie mogą tworzyć nowe postacie od podstaw – wybierając im klasę, wygląd, strój czy cechy charakteru, dzięki czemu wspaniale rozwijają wyobraźnię, a także kreatywność.  Można tu znaleźć wiele ukrytych pomieszczeń, nabyć dodatkowych umiejętności czy stoczyć mini rozgrywki. To sprawia, że nawet najmłodsi gracze uczą się wytrwałości w przechodzeniu kolejnych etapów i nie zniechęcają się niepowodzeniami. Do tego maluchy uczą się współpracy, bo pewne przeszkody, które napotykają mogą pokonać razem. – podkreśla Wiola Skawińska, psycholog dziecięcy.

To przełomowa propozycja na rynku gier na konsolę, w której dzieci mogą się bawić w świecie rzeczywistym oraz wirtualnym. Gra Skylanders Imaginators dostępna jest na PlayStation 4 i Xbox One, ale również Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U.

Szczegóły: https://cdp.pl/skylanders-imaginators-starter-pack-ps4.html