fbpx

WROCŁAW/ DLA MAM

Data: 28.03.2019, czwartek, godz. 19.00-22.00

Miejsce: Przyjaciele i Znajomi, ul. Grunwaldzka 98, 50-537 Wrocław, https://www.przyjacieleiznajomi.pl

Temat: Edukacja (nie)publiczna, czyli alternatywne metody kształcenia

Formuła spotkania: panel dyskusyjny

Opis spotkania: Czy państwowe przedszkole i publiczna szkoła to jedyna droga edukacji Twojego dziecka? Zdecydowanie nie! W tak dużym mieście, jakim jest Wrocław, mamy szeroki wachlarz możliwości, w zależności od naszych oczekiwań, przekonań, a przede wszystkim predyspozycji i zainteresowań dziecka. Tym razem spotkamy się więc z przedstawicielami kilku form kształcenia: edukacji domowej, metody Marii Montessori, edukacji demokratycznej oraz wychowania zgodnego z systemem wartości chrześcijańskich głoszonych przez Kościół Katolicki, aby porozmawiać o podobieństwach i różnicach w codziennym kształceniu naszych dzieci.

Nasi eksperci:

EDUKACJA DEMOKRATYCZNA
Agata Kusiak-Wolska – prezeska Fundacji Edukacja w Wolności, współtwórczyni projektu „Mozaika. Wrocławska Wolna Szkoła”, który wspiera dzieci i dorosłych w rozwoju ku wolności, świadomości i byciu blisko siebie i innych. Wierzy, że wolność w edukacji jest kluczem do lepszej przyszłości dla nas wszystkich, dlatego promuje, wspiera i jest częścią ruchu Edukacji Demokratycznej w Polsce. Z wykształcenia filolożka, z zawodu nauczycielka, choć od wielu lat nie „nauczająca” Mama 9-letniego Dominika. 
https://www.mozaika.szkola.pl/ 
https://www.facebook.com/mozaikaszkola/

EDUKACJA W NURCIE MONTESSORI
Aneta Rzońca – szczęśliwie od trzech lat jestem nauczycielem Montessori w przedszkolu. W klasie jestem po to, aby pomagać dzieciom poznawać otaczający ich świat, odkrywać ich mocne strony, wspierać ich spontaniczność i bycie samodzielnym. Uwielbiam momenty, kiedy widzę efekty swojej pracy w ich codziennych sukcesach i kiedy zupełnie jestem im niepotrzebna. Prywatnie ciągle się uczę, śpiewam, gram na ukulele i nie przestaje mówić o dzieciach.
https://www.montessori-wroclaw.com

EDUKACJA DOMOWA
Patrycja Komza-Fistek, mama 2 synów, od 2 lat w edukacji domowej. Przez 3 lata związana była z wrocławskim oddziałem Akademii Nauki jako właścicielka i trener efektywnej nauki, szybkiego czytania i technik pamięciowych.

Zapisy: Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz:

https://drive.google.com/open?id=1Ch4NMlTc-5NZ3uoeR8HU3M0GRuOXgxOTW-NEV7RAY4E

Kliknij link lub skopiuj go do przeglądarki, uzupełnij i wyślij do nas. Liczba miejsc ograniczona. Jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej.