fbpx

WROCŁAWSKA MAMA W OBIEKTYWIE

Jaka jest WROCŁAWSKA MAMA?

Fantastyczna, otwarta i ciekawa świata, z mnóstwem pomysłów na siebie i swoją rodzinę.
Ma szerokie zainteresowania i pasje, chce się rozwijać, jest twórcza i zaangażowana.

Projekt WROCŁAWSKA MAMA pokazuje, jak różne są mamy w stolicy Dolnego Śląska.
W tej różnorodności łączy je wspólny mianownik – macierzyństwo.

Monika Pham
(Oliwier 6, Amelia 3 miesiące)

Fizjoterapeutka z wykształcenia, YouTuberka z zamiłowania. Wspólnie z synkiem i mężem, Wietnamczykiem, tworzę kanał na YouTube „Oliwier Uczy Dzieci”. W wolnych chwilach uczę się wystąpień publicznych w międzynarodowej organizacji Toastmasters International. Jestem pozytywną mamą, która wyznaje dewizę: „dla chcącego nic trudnego”.

Katarzyna Wójcik
(Hania 8, Pola 6)

W życiu piękne są tylko chwile, a ja wiele z nich spędzam przy maszynie, szyjąc fartuszki i nie tylko. Jestem mamą, która kocha bezwarunkowo i ma w sobie (nie wiem skąd!) olbrzymie pokłady uśmiechu, miłości oraz cierpliwości.

Magdalena Pałuk
(Tosia 12, Mateusz 7)

Dzieci mówią do mnie w pracy „Ciocia Skakanka”, czasami nie wiedząc nawet jak mam na imię.
A mam na imię Magda i stworzyłam „Skakankę”, abym móc bezkarnie z maluchami układać godzinami klocki, skakać, bawić się, pokazywać im świat pełen przygód i możliwości. Jestem mamą z szalonymi pomysłami, która swoje supermoce ładuje biwakując w lesie pod namiotem, oczywiście z dziećmi!

Agata Pawlak-Lenart
(Antoni 4)

Pracuję jako architekt w biurze projektowym połączonym z galerią sztuki. Lubię projektować, trochę szyję, tworzę biżuterię, a w wolnym czasie odnawiam stare meble. Trzymam się zasady, że szczęśliwe dziecko to szczęśliwa mama, dlatego staram się maksymalnie wykorzystać każdą chwilę macierzyństwa.

 

Elżbieta Senus
(Hania 10, Hubert 8, Marcel 5, Michalina 11 miesięcy)

Lubię szyć sutasz, tworzyć rękodzieło, piszę bloga Made in Chatka oraz prowadzę Pracownię Maluj w duchu zabawy malarskiej Malort. Pracuję w Poradni Rodzinnej. Uczę dzieci w domu. Bycie mamą, zwłaszcza wielodzietną, to duże i ciekawe, choć niełatwe wyzwanie, które nauczyło mnie, że kto nie chce, szuka powodów, a kto chce szuka sposobów.

Justyna Kościelna
(Ignacy 7, Nina 4)

Mikrofon i klawiatura to moi codzienni kompani. Po pracy reporterskiej gnam do dzieci, a komputer zamieniam na rower albo planszówkę. Gdy odkryłam, że bestsellerowe poradniki o wychowaniu mają się nijak do rzeczywistości, zaczęłam szukać głębiej i interesować się psychologią dziecięcą. W macierzyństwie stawiam na bliskość i szacunek – wszystko inne przychodzi samo.

Magdalena Lorenc
(Aleksandra 13, Janina 2)

Projektuję, wycinam, graweruję, niestraszna mi drobna stolarka – wszystko to realizuję w mojej Pracowni Szafirowej 6. Uwielbiam czasem zaszyć się na wsi na Lubelszczyźnie. Jestem mamą szaloną, po uszy zakochaną w swoich dzieciach.

 

Natalia Zaikina
(David 11 miesięcy)

Project managerka w korporacji i pasjonatka gotowania oraz food photo. Przeprowadziłam się z Ukrainy do Wrocławia 6 lat temu na studia i to miasto stało moim drugim domem. Macierzyństwo to dla mnie najpiękniejsza i jednocześnie najtrudniejsza rola w życiu.

 

Bianka Maxim
(Apolonia 7, Aleksander 5)

Jestem śpiewaczką w Chórze Narodowego Forum Muzyki. Moją pasję odziedziczyły dzieci: Pola gra na wiolonczeli, a Olek jest początkującym gitarzystą. W życiu dzieci są dla mnie największą dumą i miłością.

Joanna Kuczwara
(Jagoda 7,5, Hektor 11 miesięcy)

Jestem mamą, bo bardzo tego chciałam. Z wykształcenia inżynier mechanik, z zamiłowania cukiernik, przetwórca owocowo-warzywny, m.in. słoiczków dla dzieci. Pasjonuje mnie nauka hiszpańskiego i rękodzieło, któremu oddaję się w każdej wolnej chwili. Gdy myślę „MAMA”, dodaję „TATA”, a zaraz potem „KOCHAM”.

Ewa Kaczyńska
(Wojtek 8)

Kiedyś byłam PR managerem. Teraz jestem PR managerem dla syna, a zawodowo rekrutuję. W wolnym czasie faszeruję głowę książkami, myślami, a także jeżdżę na wrotkach: rekreacyjnie i sportowo. Jestem przekonana, że mama to nie tylko dom, praca i obowiązki. Mama to świat, który pokazujesz dziecku.

Joanna Maślak
(Krzysztof 18, Katarzyna 14, Gabriela 10)

Jestem pedagogiem specjalnym, pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi – to moja pasja, to moja codzienność. Wrocławianka od zawsze i – mam nadzieję – na zawsze. Mama kochająca, ale wymagająca. Uczę dzieci samodzielności, choć niektórzy mówią, że to efekt uboczny mojego lenistwa.

Patrycja Pietrzykowska
(Szymon 4,5)

Pracuję jako zoopsycholog i instruktor szkolenia psów, na co dzień pomagam wrocławianom w lepszym zrozumieniu swoich pupili. Macierzyństwo dało mi odwagę, by odkurzyć dawną pasję i nauczyło mnie, że bez snu da się żyć!

Aleksandra Chenczke-Markiewicz
(Zofia 9, Zuzanna 6)

Z wykształcenia biotechnolog, dyplomowana florystyka. Z pasji do natury tworzę lasy w szkle, z fascynacji rękodziełem – filcuję i projektuję biżuterię. W wolnych chwilach fotografuję dzieci. Gdy mówię „MAMA”, myślę odpowiedzialność i miłość bezwarunkowa.

Sarai Garcia Perez
(Nina 7, Luis 4, Luna 1)

Jestem Meksykanką, potrójną mamą. W 2009 roku zakochałam się w Arku, przyleciałam do Polski i…tak już zostało. Wrocław to moje miejsce: tu jest moja rodzina, tu jest mój dom. Prowadzimy niewielki hotel z restauracją, dużo podróżujemy i wspólnie gotujemy. Rób to, co dyktuje Ci serce – tym kieruję się w życiu i jestem pewna, że moje podpowiada dobrze…

Aleksandra Maryniak
(Ela 14, Adam 13, Rafał 11, Dorotka 9, Ewa 7, Kasia 5,5, Agnieszka 3 Józio 2, Benio 3 miesiące)

Z zawodu jestem…mamą dziewięciorga dzieci, żoną Marcina, managerem domowym, arbitrem, negocjatorem, rehabilitantem, kucharką, a gdy za oknem robi się ciemno – etatową przytulanką. Piszę ikony, namiętnie uczę się języków obcych, gram na gitarze i flecie poprzecznym – no i wierzę, że na pełną realizację pasji przyjdzie jeszcze czas…

Agnieszka Fortuna
(Krzyś 11, Bartuś 8)

Mam wiele pasji i zainteresowań: uczę historii, namiętnie czytam, robię na szydełku, gram na gitarze, a każdą wolną chwilę – jeśli już się zdarzy – poświęcam harcerstwu, do którego należy cała nasza rodzina. Żeby przetrwać, kieruję się zasadą, że nie da się wszystkiego kontrolować i zaplanować każdej chwili.

Alicja Woś
(James Antoni – 7 tygodni)

Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z chorób płuc dzieci oraz debiutującą mamą. Zajmuję się też edukacją – prowadziłam zajęcia ze studentami oraz szkolenia o alergii dla mam. W moim macierzyństwie każdego dnia jestem ciekawa dokąd poprowadzi mnie moje dziecko…

 Karolina Lorenc
(Nikodem 5, Wiktor 2,5)

Z zawodu nauczycielka, z zamiłowania podróżniczka. Od 15 lat rodzinnie przemierzamy szlaki zabytkowym Garbusem, zwanym Gwiazdką. W wolnych chwilach – z konewką i grabkami – zamieniam się w ogrodnika. Od kiedy jestem w świecie mam, nie mogę się nadziwić, jak bardzo nie doceniałam czasu w „tamtej epoce”.

Paulina Krzyżaniak
(Łucja 8, Kasia 6)

Z wykształcenia  budowlaniec. Pracuję w zawodzie jako inspektor budowlany. Z zamiłowania i rodzinnej tradycji pszczelarz, który o swojej pasji może opowiadać godzinami. Jestem kochającą, wspierającą i czytającą mamą dwóch pięknych dziewczynek. A moje motto życiowe brzmi: Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów

WROCŁAWSKA MAMA W OBIEKTYWIE – odsłona II i III

Monika Pham
(Oliwier 6, Amelia 3 miesiące)

Katarzyna Wójcik
(Hania 8, Pola 6)

Magdalena Pałuk
(Tosia 12, Mateusz 7)

Agata Pawlak-Lenart
(Antoni 4)

Magdalena Lorenc
(Aleksandra 13, Janina 2)

Justyna Kościelna
(Ignacy 7, Nina 4)

Elżbieta Senus
(Hania 10, Hubert 8, Marcel 5,
Michalina 11 miesięcy)

Bianka Maxim
(Apolonia 7, Aleksander 5)

Natalia Zaikina
(David 11 miesięcy)

Joanna Kuczwara
(Jagoda 7,5, Hektor 11 miesięcy)

Ewa Kaczyńska
(Wojtek 8)

Joanna Maślak
(Krzysztof 18, Katarzyna 14, Gabriela 10)

Patrycja Pietrzykowska
(Szymon 4,5)

Aleksandra Chenczke-Markiewicz
(Zofia 9, Zuzanna 6)

Sarai Garcia Perez
(Nina 7, Luis 4, Luna 1)

Aleksandra Maryniak
(Ela 14, Adam 13, Rafał 11, Dorotka 9, Ewa 7, Kasia 5,5, Agnieszka 3 Józio 2, Benio 3 miesiące)

Agnieszka Fortuna
(Krzyś 11, Bartuś 8)

Alicja Woś
(James Antoni – 7 tygodni)

 Karolina Lorenc
(Nikodem 5, Wiktor 2,5)

Paulina Krzyżaniak
(Łucja 8, Kasia 6)

organizatorki

Ela, Ania i Lila, czyli Klub Mamuśki przy współpracy Związku Dużych Rodzin Trzy 3 Plus Koło Wrocław.

Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wrocław, www.wroclaw.pl .