fbpx
Edukacja finansowa. Tak! Tylko jak?

Edukacja finansowa. Tak! Tylko jak?

Data:
21.03.2024, czwartek, godz. 19.00-22.00

Miejsce:
Gerelis Cafe, ul. Nyska 61 we Wrocławiu
https://www.facebook.com/gerelisfamily/

Opis: Zastanawiałaś się kiedyś, jak w ciekawy sposób wprowadzić edukację finansową do życia swoich dzieci oraz całej rodziny? Przychodzimy z odpowiedzią! W trakcie spotkania – razem z Fundacją „Prawo Zysku” – odkryjemy tajniki zarządzania finansami i nauczymy się, jak przekazywać te ważne umiejętności najmłodszym.

Poruszymy takie tematy jak:

  • Podstawy budżetu domowego i jak w tym procesie może uczestniczyć nasze dziecko.
  • Różnice między potrzebami a pragnieniami, wspólne planowanie zakupów.
  • Poduszka finansowa, która zapewni nam płynność i dzięki której unikniemy drogich kredytów.
  • Planowanie wakacji i długoterminowych celów rodzinnych — co zrobić, aby odkładanie na nie było przygodą i cieszyła nas każda zaoszczędzona złotówka.
  • Podstawy inwestowania i pomnażania rodzinnych oszczędności.
  • Rynek pracy i umiejętności zawodowe, bo nauka to klucz do pomnażania finansów w przyszłości.

Prowadzący: Eksperci z Fundacji Prawo Zysku. Edukacja finansowa i prawna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z pasji do edukacji! Fundacja wprowadza innowacyjne metody nauczania wiedzy ekonomicznej i prawnej dla dzieci i dorosłych. Organizuje warsztaty i prelekcje, które pokazują, jak dbać o swoje finanse oraz prawa. Warsztaty edukacji finansowej dla najmłodszych realizowane są pod nazwą „Kurs Piggy”.

https://www.prawozysku.com/
https://www.facebook.com/prawozysku

Jakub Maciejewskiabsolwent prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Posiada doświadczenie w pracy jako agent nieruchomości, obecnie pracuje jako prawnik w dziale nieruchomości i procesu inwestycyjnego.. Interesuje się inwestowaniem długoterminowym, rynkami kapitałowymi, tokenizacją, prawem nieruchomości oraz sportami fizycznymi.

Michał Kowalczyk – niezależny analityk rynków finansowych — swoje analizy publikuje na łamach portalu i fora Longterm.pl, miłośnik metod białego wywiadu, certyfikowany nauczyciel zen. Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek. Połączenie wychowania dzieci, pasji do nauczania oraz wiedzy finansowej odnalazło owoc w projekcie stworzonym wspólnie z przyjaciółmi – Prawie zysku i kursie edukacji finansowej dla dzieci Piggy.

Formuła spotkania: wykład i elementy praktyczne

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: https://forms.gle/DcwXzhym37ynLkn69

Kliknij w link lub skopiuj link do przeglądarki i uzupełnij.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy.
Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!

Jak (prze)żyć z nastolatkiem?

Jak (prze)żyć z nastolatkiem?

Data:
29.02.2024, czwartek, godz. 19.00-22.00

Miejsce:
Gerelis Family Café
ul. Nyska 61 we Wrocławiu
https://www.facebook.com/gerelisfamily/

Opis:
Zamiast opisu spotkania zostawimy Wam tym razem kilka pytań. Celowo bez odpowiedzi. Ale mamy nadzieję odpowiedzieć na nie – z pomocą eksperta – już 29 lutego. Jeśli któreś pojawiło się w Twojej głowie w ostatnim….tygodniu ????, to do zobaczenia!

  • Okres dojrzewania i buntu. Kiedy to się zaczyna i kiedy się kończy?
  • Jak mogę pomóc mojemu dziecku przejść przez ten trudny czas?
  • Jak mogę pomóc sobie, żeby to przetrwać?
  • Co jest normą, a co powinno nas niepokoić? Kiedy i z czym konkretnie do specjalisty?
  • Jak dbać o relacje i wspólny czas?
  • Jak rozmawiać? I jak/czy rozmawiać – przede wszystkim – kiedy nastolatek rozmawiać nie chce?
  • Jak ustalać granice? Do jakiego stopnia kontrolować?
  • Jakich zwrotów nie używać jako rodzic, bo to „płachta na byka”? ????

Prowadząca: Adriana Głowacka-Przybyło – psycholog pracująca z dziećmi i młodzieżą od 26 lat, praktyk, terapeuta terapii Snoezelen i Biofeedback. Prywatnie mama trójki dzieci w wieku 17 i 22 lat. Wie, co to samotne rodzicielstwo i związane z tym trudności. Pracuje i żyje zgodnie z dewizą „rodzicem się nie rodzisz, rodzicem się stajesz każdego dnia”.

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: https://forms.gle/HQA6GYrV8wkhiTpg9

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy.
Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!

Ratunku! Na pomoc! Decluttering w praktyce.

Ratunku! Na pomoc! Decluttering w praktyce.

Wiecie, czym jest decluttering i jaki wpływ na codzienne funkcjonowanie ma organizacja przestrzeni? Jesteśmy przekonane, że ten temat przyda się każdej mamie, bo bałagan, który będzie wątkiem wiodącym oraz różnice między porządkowaniem a sprzątaniem są nam szczególnie bliskie, prawda?
Porozmawiamy o tym, jak odpowiedzialnie pozbywać się niepotrzebnych rzeczy, co robić z pracami plastycznymi dzieci, wakacyjnymi pamiątkami, górą „niezbędnych” zabawek czy za małymi już ubrankami naszych pociech. Będzie też o minimalizmie – zastanowimy się, czy faktycznie trzeba wyrzucić większość przedmiotów, by cieszyć się uporządkowanym domem. Będą przykłady z życia, praktyczne triki i garść podpowiedzi naszej ekspertki, które z pewnością pomogą nam zapanować nad naszym „M”, niezależnie od jego metrażu.

 

Prowadząca: Magdalena Kornacka, czyli PROFESJONALNA ORGANIZATORKA PRZESTRZENI. Certyfikowana absolwentka kursu Agnieszki Witkowskiej  „Architektura Porządku PRO” oraz „Personal Shopper. Stylizacja Kobieca” Zosi Kulewicz. Na co dzień pomaga klientkom w porządkowaniu ich domów, a tym samym doradza, jak odzyskać czas, przestrzeń i  pieniądze. Uczy dokonywać rozsądnych zakupów oraz odpowiedzialnie pozbywać się niepotrzebnych rzeczy.  Udziela konsultacji declutteringowo-organizacyjnych, wspiera przy przeprowadzkach, przeglądzie szaf, a także pomaga porządkować przestrzeń domową lub biurową.

Więcej informacji znajdziecie na: https://www.magdalenakornacka.pl/

Formuła spotkania: wykład, przykłady z życia, praktyczne triki i garść sprawdzonych podpowiedzi!

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: https://forms.gle/3gpCsyGLfARJzX4h6
Kliknij w link lub skopiuj link do przeglądarki i uzupełnij.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy.
Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!

Kryzys – szansa czy zagrożenie?

Kryzys – szansa czy zagrożenie?

LISTOPADOWE SPOTKANIE DLA MAM

Data: 23.11.2023, czwartek, godz. 19.00-22.00

Miejsce:
Rodzinkowo
ul. Jesionowa 35/1 we Wrocławiu
https://rodzinkowo.eu/
https://www.facebook.com/rodzinkowowroclaw/

Opis: Czym jest kryzys i jak go rozpoznać? Jakie są rodzaje, fazy i cechy charakterystyczne kryzysów? Jakie emocje oraz zachowania im towarzyszą? Kogo dotyczą i co zrobić, gdy już się pojawią w naszym życiu? Czy kryzys jest zagrożeniem czy jednak szansą na rozwój? O kryzysach (nie tylko) jesiennych porozmawiamy z naszym ekspertem podczas listopadowego spotkania Klubu Mamuśki.

Prowadząca: dr n. med. Olga Kurnatowska-Stefaniak. Absolwentka psychologii na kierunku psychologia kliniczna. Ukończyła studia podyplomowe z pedagogiki ogólnej, a następnie obroniła doktorat na Uniwersytecie Medycznym oraz 4-letnią specjalizację z psychologii klinicznej. Pracowała m.in. w szpitalu klinicznym, szkole podstawowej, poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradni zdrowia psychicznego i prywatnym gabinecie. Od 2017 roku prowadzi Rodzinkowo – Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego.

Formuła spotkania: prelekcja, dyskusja

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: https://forms.gle/G28a1mbH4SeyQmJX8

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Podaj łapę. 100 pytań do behawiorysty.

Podaj łapę. 100 pytań do behawiorysty.

Data: 26.10.2023, czwartek, godz. 19.30-22.00

Miejsce:
Cafe Równik
ul. Jedności Narodowej 47 we Wrocławiu
https://www.facebook.com/caferownik/

Dziecko i zwierzę domowe – czy to dobre połączenie? Pies czy kot? Jak wybrać rasę i czym kierować się podejmując tak ważną decyzję? Jak przygotować zwierzaka na powitanie nowego – szczególnie małego i nieustannie płaczącego –  członka rodziny? Jak budować relacje z czworonogami i odczytywać mowę ich ciała? To tylko niektóre tematy, które podejmiemy tym razem w mamusiowym kręgu. Zastanowimy się, co daje dziecku obecność zwierzaka w domu, jakie obowiązki może przejąć, na co na pewno zgodzić się nie możemy jako rodzice i jak sprawić, by wszystkim pod jednym dachem żyło się po prostu dobrze!

W behawioralne tajniki wprowadzi nas ekspertka: Iwona Rychold-Cempura, właścicielka marki Kreatywnie z psem, czyli https://www.facebook.com/KREAszkoleniepsow. Ale uspokajamy Was – na tapet wskoczą nie tylko psy!

Iwona Rychold-Cempura. Jestem opiekunką zwierzaków od zawsze, trenerką psów, ale przede wszystkim behawiorystką. Zajmuję się głównie psami z problemami behawioralnymi, a właściwie opieką i edukacją opiekunów. Prowadzę również hotel dla psów. Prywatnie jestem matką 2 dzieci, a także żoną człowieka, długo „nieświadomego” potrzeby dzielenia domu z 2 psami i 4 kotami.

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: https://forms.gle/qPDpE55ossupyZhs7
Kliknij w link lub skopiuj link do przeglądarki i uzupełnij.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy.
Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!