fbpx
Będę YouTuberem!

Będę YouTuberem!

Data: 27.02.2024, wtorek, godz. 17.30-19.30

Miejsce: Cafe Równik, ul. Jedności Narodowej 47 we Wrocławiu CAFERÓWNIK

  • Jak zacząć przygodę z YouTube?
  • Jak zrobić to z zerowym budżetem i czy faktycznie na YouTube można zarabiać?
  • Jakie są zasady bezpieczeństwa w Internecie?
  • Jak w praktyce wygląda prowadzenie kanałów w social mediach (Youtube, Instagram, Facebook, Tiktok)?
  • Jakie są plusy i minusy z „życia w Internecie”?

oraz garść praktyki, czyli pierwsze kroki w tworzeniu materiałów filmowych telefonem. Będą podstawy nagrywania wideo smartfonem (wybór odpowiedniego sprzętu, ustawienia aparatu, zasady kompozycji wideo), a także wprowadzenie do edycji wideo na telefonie (wybór programu, importowanie i organizowanie materiałów, podstawowe i darmowe narzędzia, zarządzanie pamięcią w telefonie, rozmiary plików, itp.)

Takiego spotkania w Klubie Mamuśki jeszcze nie było! Tym razem – w ramach cyklu mama + maluszek – zapraszamy nieco większe „maluszki”. Te, które już zainteresowały się światem YouTube, chcą poznać jego sekrety i posiadają swój telefon.

Prowadzenie: Monika Pham. Twórca cyfrowy, freelacerka. Producentka kanału edukacyjnego dla dzieci „Oliwier Uczy Dzieci” facebook.com/pg/oliwieruczydzieci, www.youtube.com/@oliwieruczydzieci CEO w VIDEO EDUCATION MEDIA. Pasjonatka rozwoju osobistego, podróży małych i dużych oraz dobrej książki. Kochająca mama Amelii i Oliwiera, żona wietnamskiego karateki.

Formuła spotkania: garść teorii i szczypta praktyki

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz:  https://forms.gle/CYV71P1j4aq81sjeA
Kliknij w link lub skopiuj link do przeglądarki i uzupełnij.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!

W świątecznym klimacie: wystawa szopek i kolędników

W świątecznym klimacie: wystawa szopek i kolędników

Data: 07.01.2024, niedziela, godz. 16.30-18.00

Miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, Wrocław
https://mnwr.pl/category/oddzialy/muzeum-etnograficzne

Opis:  W świątecznym klimacie zapraszamy na spotkanie muzealne: zwiedzimy dwie bożonarodzeniowe wystawy. Na początku sprawdzimy, jak wygląda szopka wydziergana na szydełku, szopka z lampki, która świeci, czy ceramiczna szopka w kształcie kuli. Ich autorami są dzieci i młodzież z Dolnego Śląska, uczestniczący w Wojewódzkim Konkursie Rzeźbiarskim. Zobaczymy przeróżne, czasem bardzo zaskakujące realizacje szopki bożonarodzeniowej. Następnie odwiedzimy wystawę pt. „Zaklinacze czasu. Kolędniczy teatr obrzędowy” i sprawdzimy, jak kiedyś wyglądali kolędnicy. Zobaczymy turonie, niedźwiedzie, dziady i inne maszkary, czyli bohaterów widowisk kolędniczych praktykowanych w okresie Bożego Narodzenia. Przed nami duża dawka wiedzy etnograficznej!

Formuła spotkania: zwiedzanie dwóch świątecznych wystaw

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz:  https://forms.gle/BaVfN5DeXcp5eqHv7
Kliknij w link lub skopiuj link do przeglądarki i uzupełnij.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Grudniowa naturalna zabawa

Grudniowa naturalna zabawa

Data: 08.12.2023, piątek, godz. 17.30-19.00

Miejsce: Mango Kids, ul. Zakładowa 2-4, Wrocław, https://mangokids.fun/

Formuła spotkania: swobodna zabawa w naturalnej bawialni

Opis: Czy znacie Mango Kids? Czy byliście już w Mango Kids? To naturalna sensobawialnia, sala gimnastyczna i kawiarnia rodzinna w jednym. Nowe miejsce na mapie wrocławskich przestrzeni dla rodzin. Naturalna bawialnia nie dostarcza dziecku nadmiernych bodźców – swą prostotą i estetyką zachęca do radosnej, wartościowej zabawy. Podczas gdy dzieci będą się świetnie bawić, mamuśki usiądą z kubkiem kawy w Mango kawiarni.

Zapisy: https://forms.gle/B5oC8JPHjAEYmMkh7

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy.
Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń. Doceniajmy życzliwość naszych Partnerów, którzy przekazują bezpłatne bilety. Dlatego jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej.

Gra terenowa w Forcie Przygody

Gra terenowa w Forcie Przygody

Data: 03.10.2023, wtorek, godz. 17.00-18.30

Miejsce: Fort Przygody, ul. Redycka 77, Wrocław

Wjazd samochodem do Fortu Przygody jest możliwy tylko od ul. Redyckiej. Jadąc od ul. Sołtysowickiej, za pętlą autobusową 116 (będzie po lewej stronie) w stronę ul. Kamieńskiego od razu za zakończeniem płotu FONBUD skręcamy w prawo na teren dawnych poligonów wojskowych. Drogą brukową prosto 800 m według drogowskazów Fort Przygody. Jadąc od ul. Kamieńskiego, skręcamy w lewo przed płotem Fonbud (widać banery kierunkowe).

Prowadzący: animatorzy Centrum Animacji Skakanka z Magdą Pałuk na czele
https://www.animacjeskakanka.pl/  

Formuła spotkania: gra terenowa, a potem ognisko z kiełbaskami

Opis: Rozpoczynamy nowy sezon naszych spotkań mama+dziecko. Zaczynamy od przygody w Forcie Przygody – miejscu dobrze nam już znanym ???? „Poszukiwanie Ziemniaka” to dynamiczna gra terenowa, która wymaga od uczestników nie tylko sprytu i zwinności, ale także zdolności do współpracy i kreatywnego myślenia. Uczestnicy wyruszą na poszukiwanie specjalnych punktów, rozwiążą zagadki i wykonają zadania, aby zdobyć punkty na karcie punktowej. Celem jest odnalezienie wszystkich punktów w jak najkrótszym czasie i wykonanie zadań.

UWAGA!  Zabieramy ze sobą kiełbaski na ognisko i wszystkie inne potrzebne produkty (napoje, talerzyki, sztućce itp.)

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz:

Kliknij w link lub skopiuj link do przeglądarki i uzupełnij: https://forms.gle/k6TNmriQpN2z3SebA

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy.

Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń. Szanujmy hojność naszych Partnerów – nie chcemy, aby jakiekolwiek miejsce się zmarnowało.

Wazony pełne kwiatów, czyli ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym dla mam i dzieci

Wazony pełne kwiatów, czyli ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym dla mam i dzieci

Czerwcowe spotkanie dla mam i dzieci:

Data: 6.06.2022, wtorek, godz.17.30-19.00

Miejsce: Park Szczytnicki, ul. M. Kopernika (koło Dębu Henryka)

Temat: Wazony pełne kwiatów, czyli ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym dla mam i dzieci

Prowadząca: Barbara Becella-Maćkowiak. W tym roku po raz 13 obchodziła Dzień Mamy. Ma dwie córki.
Jest właścicielką pracowni florystycznej „Klucz do ogrodu”. W swojej pracy tworzy kompozycje z kwiatów żywych i suszu, dekoracje do domu. Po jej wizycie balkony i ogrody są pełne roślin. Prowadzi warsztaty związane z naturą i roślinami, zarówno dla dorosłych jak i dzieci.
www.kluczdoogrodu.pl
www.fb.com/kluczdoogrodu
www.instagram.com/kluczdoogrodu

Opis spotkania: Czerwiec pachnie kwiatami i zachwyca kolorami natury. Dlatego zapraszamy Was na łąkę! W pięknych okolicznościach przyrody będziemy tworzyć kartonowe wazony pełne kwiatów, ćwicząc tym samym motorykę małą oraz sztukę kompozycji. A gotowe dzieła zabierzemy oczywiście do domu 🙂
Przynosimy ze sobą dobry humor, chęć do wspólnego działania i NOŻYCZKI, a także kocyk lub poduszki, aby usiąść na trawie. Przydadzą się też przekąski – w końcu będzie to nasze piknikowo-warsztatowe spotkanie na zakończenie roku szkolnego!

ZAPISY: Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz:https://forms.gle/sBWbrYsnapef5ajTA
Kliknij link lub skopiuj go do przeglądarki, uzupełnij i wyślij do nas.

UWAGA! Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej.