fbpx
Jak (prze)żyć z nastolatkiem?

Jak (prze)żyć z nastolatkiem?

Data:
29.02.2024, czwartek, godz. 19.00-22.00

Miejsce:
Gerelis Family Café
ul. Nyska 61 we Wrocławiu
https://www.facebook.com/gerelisfamily/

Opis:
Zamiast opisu spotkania zostawimy Wam tym razem kilka pytań. Celowo bez odpowiedzi. Ale mamy nadzieję odpowiedzieć na nie – z pomocą eksperta – już 29 lutego. Jeśli któreś pojawiło się w Twojej głowie w ostatnim….tygodniu ????, to do zobaczenia!

 • Okres dojrzewania i buntu. Kiedy to się zaczyna i kiedy się kończy?
 • Jak mogę pomóc mojemu dziecku przejść przez ten trudny czas?
 • Jak mogę pomóc sobie, żeby to przetrwać?
 • Co jest normą, a co powinno nas niepokoić? Kiedy i z czym konkretnie do specjalisty?
 • Jak dbać o relacje i wspólny czas?
 • Jak rozmawiać? I jak/czy rozmawiać – przede wszystkim – kiedy nastolatek rozmawiać nie chce?
 • Jak ustalać granice? Do jakiego stopnia kontrolować?
 • Jakich zwrotów nie używać jako rodzic, bo to „płachta na byka”? ????

Prowadząca: Adriana Głowacka-Przybyło – psycholog pracująca z dziećmi i młodzieżą od 26 lat, praktyk, terapeuta terapii Snoezelen i Biofeedback. Prywatnie mama trójki dzieci w wieku 17 i 22 lat. Wie, co to samotne rodzicielstwo i związane z tym trudności. Pracuje i żyje zgodnie z dewizą „rodzicem się nie rodzisz, rodzicem się stajesz każdego dnia”.

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: https://forms.gle/HQA6GYrV8wkhiTpg9

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy.
Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!

Będę YouTuberem!

Będę YouTuberem!

Data: 27.02.2024, wtorek, godz. 17.30-19.30

Miejsce: Cafe Równik, ul. Jedności Narodowej 47 we Wrocławiu CAFERÓWNIK

 • Jak zacząć przygodę z YouTube?
 • Jak zrobić to z zerowym budżetem i czy faktycznie na YouTube można zarabiać?
 • Jakie są zasady bezpieczeństwa w Internecie?
 • Jak w praktyce wygląda prowadzenie kanałów w social mediach (Youtube, Instagram, Facebook, Tiktok)?
 • Jakie są plusy i minusy z „życia w Internecie”?

oraz garść praktyki, czyli pierwsze kroki w tworzeniu materiałów filmowych telefonem. Będą podstawy nagrywania wideo smartfonem (wybór odpowiedniego sprzętu, ustawienia aparatu, zasady kompozycji wideo), a także wprowadzenie do edycji wideo na telefonie (wybór programu, importowanie i organizowanie materiałów, podstawowe i darmowe narzędzia, zarządzanie pamięcią w telefonie, rozmiary plików, itp.)

Takiego spotkania w Klubie Mamuśki jeszcze nie było! Tym razem – w ramach cyklu mama + maluszek – zapraszamy nieco większe „maluszki”. Te, które już zainteresowały się światem YouTube, chcą poznać jego sekrety i posiadają swój telefon.

Prowadzenie: Monika Pham. Twórca cyfrowy, freelacerka. Producentka kanału edukacyjnego dla dzieci „Oliwier Uczy Dzieci” facebook.com/pg/oliwieruczydzieci, www.youtube.com/@oliwieruczydzieci CEO w VIDEO EDUCATION MEDIA. Pasjonatka rozwoju osobistego, podróży małych i dużych oraz dobrej książki. Kochająca mama Amelii i Oliwiera, żona wietnamskiego karateki.

Formuła spotkania: garść teorii i szczypta praktyki

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz:  https://forms.gle/CYV71P1j4aq81sjeA
Kliknij w link lub skopiuj link do przeglądarki i uzupełnij.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!

Ratunku! Na pomoc! Decluttering w praktyce.

Ratunku! Na pomoc! Decluttering w praktyce.

Wiecie, czym jest decluttering i jaki wpływ na codzienne funkcjonowanie ma organizacja przestrzeni? Jesteśmy przekonane, że ten temat przyda się każdej mamie, bo bałagan, który będzie wątkiem wiodącym oraz różnice między porządkowaniem a sprzątaniem są nam szczególnie bliskie, prawda?
Porozmawiamy o tym, jak odpowiedzialnie pozbywać się niepotrzebnych rzeczy, co robić z pracami plastycznymi dzieci, wakacyjnymi pamiątkami, górą „niezbędnych” zabawek czy za małymi już ubrankami naszych pociech. Będzie też o minimalizmie – zastanowimy się, czy faktycznie trzeba wyrzucić większość przedmiotów, by cieszyć się uporządkowanym domem. Będą przykłady z życia, praktyczne triki i garść podpowiedzi naszej ekspertki, które z pewnością pomogą nam zapanować nad naszym „M”, niezależnie od jego metrażu.

 

Prowadząca: Magdalena Kornacka, czyli PROFESJONALNA ORGANIZATORKA PRZESTRZENI. Certyfikowana absolwentka kursu Agnieszki Witkowskiej  „Architektura Porządku PRO” oraz „Personal Shopper. Stylizacja Kobieca” Zosi Kulewicz. Na co dzień pomaga klientkom w porządkowaniu ich domów, a tym samym doradza, jak odzyskać czas, przestrzeń i  pieniądze. Uczy dokonywać rozsądnych zakupów oraz odpowiedzialnie pozbywać się niepotrzebnych rzeczy.  Udziela konsultacji declutteringowo-organizacyjnych, wspiera przy przeprowadzkach, przeglądzie szaf, a także pomaga porządkować przestrzeń domową lub biurową.

Więcej informacji znajdziecie na: https://www.magdalenakornacka.pl/

Formuła spotkania: wykład, przykłady z życia, praktyczne triki i garść sprawdzonych podpowiedzi!

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: https://forms.gle/3gpCsyGLfARJzX4h6
Kliknij w link lub skopiuj link do przeglądarki i uzupełnij.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy.
Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!

W świątecznym klimacie: wystawa szopek i kolędników

W świątecznym klimacie: wystawa szopek i kolędników

Data: 07.01.2024, niedziela, godz. 16.30-18.00

Miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, Wrocław
https://mnwr.pl/category/oddzialy/muzeum-etnograficzne

Opis:  W świątecznym klimacie zapraszamy na spotkanie muzealne: zwiedzimy dwie bożonarodzeniowe wystawy. Na początku sprawdzimy, jak wygląda szopka wydziergana na szydełku, szopka z lampki, która świeci, czy ceramiczna szopka w kształcie kuli. Ich autorami są dzieci i młodzież z Dolnego Śląska, uczestniczący w Wojewódzkim Konkursie Rzeźbiarskim. Zobaczymy przeróżne, czasem bardzo zaskakujące realizacje szopki bożonarodzeniowej. Następnie odwiedzimy wystawę pt. „Zaklinacze czasu. Kolędniczy teatr obrzędowy” i sprawdzimy, jak kiedyś wyglądali kolędnicy. Zobaczymy turonie, niedźwiedzie, dziady i inne maszkary, czyli bohaterów widowisk kolędniczych praktykowanych w okresie Bożego Narodzenia. Przed nami duża dawka wiedzy etnograficznej!

Formuła spotkania: zwiedzanie dwóch świątecznych wystaw

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz:  https://forms.gle/BaVfN5DeXcp5eqHv7
Kliknij w link lub skopiuj link do przeglądarki i uzupełnij.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Grudniowa naturalna zabawa

Grudniowa naturalna zabawa

Data: 08.12.2023, piątek, godz. 17.30-19.00

Miejsce: Mango Kids, ul. Zakładowa 2-4, Wrocław, https://mangokids.fun/

Formuła spotkania: swobodna zabawa w naturalnej bawialni

Opis: Czy znacie Mango Kids? Czy byliście już w Mango Kids? To naturalna sensobawialnia, sala gimnastyczna i kawiarnia rodzinna w jednym. Nowe miejsce na mapie wrocławskich przestrzeni dla rodzin. Naturalna bawialnia nie dostarcza dziecku nadmiernych bodźców – swą prostotą i estetyką zachęca do radosnej, wartościowej zabawy. Podczas gdy dzieci będą się świetnie bawić, mamuśki usiądą z kubkiem kawy w Mango kawiarni.

Zapisy: https://forms.gle/B5oC8JPHjAEYmMkh7

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy.
Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń. Doceniajmy życzliwość naszych Partnerów, którzy przekazują bezpłatne bilety. Dlatego jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej.