fbpx

Kobiecość bez tajemnic, czyli październikowe spotkanie dla mam

Data:                    25.10.2021 (poniedziałek), godz. 19.00-22.00

Miejsce:              Odra Centrum – miejsce spotkań na wodzie, Wybrzeże Słowackiego 5B, Wrocław

https://odracentrum.org/
https://www.facebook.com/Odra-Centrum-987379764799211

Opis:

Tym razem zapraszamy do rozmowy o problemach intymnych. Zmierzymy się z tematami tabu, o których nasze mamy i babcie nie rozmawiały, których raczej nie porusza się w towarzystwie, o tematach, które – na szczęście – coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej. Porozmawiamy o mięśniach dna miednicy w kontekście naszej kobiecości, nietrzymaniu moczu, obniżeniach poporodowych, bliznach, bolesnych miesiączkach czy współżyciu. Obalimy mit często powtarzany przez lekarzy ginekologów w odpowiedzi na pytania pacjentek o brak satysfakcji ze współżycia, o uczucie obniżenia, ciągnięcia w pochwie itp. -> „przecież Pani urodziła dziecko…to NORMALNE” – nie to nie jest normalne i mam kilka sposobów na to, by poradzić sobie z tymi problemami ?

Prowadząca:

Magdalena Rogoś, magister fizjoterapii (AWF 2017), fizjoterapeutka uroginekologiczna w https://www.facebook.com/fizjointimo

„Tematem fizjoterapii kobiecej interesuję się od 3 roku studiów, kiedy po raz pierwszy trafiłam na praktyki na oddziale ginekologiczno-położniczym. Zajęcia na Borowskiej otworzyły mi oczy na problemy kobiet, o których nigdy wcześniej nie słyszałam, a już byłam młodą mamą i część z nich też mnie dotyczyła. Ukończyłam liczne szkolenia w tej tematyce; od dwóch lat pracuję w prywatnym gabinecie fizjoterapii kobiet FizjoIntimo, gdzie staram się pomagać kobietom od etapu planowania ciąży po powrót do formy, a także tym z nas, które od lat zmagają się z problemami dna miednicy. W gabinecie korzystam m.in. z USG, biofeedbacku, technologii medycznej Indiba ® Activ.  Prywatnie: dawno temu harcerka (zamiłowanie do lasu, gór i dzikiej przyrody), żona i mama Julki (9lat) i Amelki (4lata).”

UWAGA: Wszystko oczywiście w zgodnie z covidowymi obostrzeniami i zachowaniem reżimu sanitarnego (czyli zabieramy maseczki).
Zapraszamy TYLKO osoby absolutnie zdrowe!

Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie jest bezpłatne.

ZAPISY: https://forms.gle/y4Ef3aneHxXwzHMX6