fbpx

Kolejkowo to atrakcja, która już od kilku lat gości na mapie Wrocławia. To wyjątkowe miejsce, które na interaktywnej makiecie prezentuje zakątki stolicy Dolnego Śląska i najbliższe jej okolice w 25-krotnym pomniejszeniu! Zobaczymy tu życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, ujrzymy jeżdżące po torach pociągi, pływający statek i autentyczne, historyczne  budowle znane nie tylko rodowitym wrocławianom. Wystawa zachwyca precyzją wykonania, humorem i pomysłowością. Zachwyca małych i dużych.

Miałyśmy okazję ją zobaczyć i powiemy tylko: to miejsce TRZEBA ZOBACZYĆ!

A do końca lutego można podziwiać dodatkowo słodką, pachnącą cynamonem i otuloną śniegiem wystawę z piernika, przygotowaną specjalnie dla odwiedzających Kolejkowo w sezonie zimowym. To jedyna taka ekspozycja na świecie! To ponad tona korzennego ciasta, 98 kilogramów miodu i 34 kilogramów korzennych przypraw. Miasto oblane jest słodką pierzynką z lukru, do którego modelarze wykorzystali 305 jaj, 143 cytryny i 28 kilogramów cukru pudru. Z tych składników powstało miasteczko o powierzchni 100 metrów kwadratowych, w którym mieści się prawie 300 domów, wrocławski ratusz z otaczającymi go kamienicami, kościół i zamek pośród których przejeżdżają słodkie czekoladowe pociągi.

Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 25 zł – normalny i 20 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Więcej informacji dostępnych jest na: www.kolejkowo.pl