fbpx

Harcerstwo? Jestem na TAK!

, ,

Data: 28.09.2023, czwartek, godz. 19.00-22.00

Miejsce:
Przyjaciele i Znajomi
ul. Grunwaldzka 98 we Wrocławiu
https://przyjacieleiznajomi.eatbu.com

Harcerstwo przeżywa dziś prawdziwe „oblężenie”. Nic jednak dziwnego, skoro wyczyn, przygoda, życie na łonie przyrody, elementy survivalu, ale też budowanie relacji z rówieśnikami to zupełne przeciwieństwo od tego, co proponuje współczesnej młodzieży ekran smartfona. I choć wszyscy „mniej więcej” wiemy, o co w tym harcerstwie chodzi, trudno zrozumieć różnice między organizacjami i zdecydować, gdzie naszemu dziecku będzie naprawdę dobrze.

Tym razem spotkamy się więc z przedstawicielkami trzech organizacji harcerskich, które funkcjonują we Wrocławiu: ZHP, ZHR oraz Skauci Europy. Zapytamy, czy wszędzie są koedukacyjne drużyny, jakie mają Prawo Harcerskie i czy naprawdę nie piją alkoholu. Rozwiejemy wątpliwości związane z wiarą, przygotowaniem metodycznym drużynowych, sensem zdobywania dziś stopni i sprawności. Będzie okazja do zadawania pytań, porównania mundurów, a przede wszystkim wymiany obozowych wspomnień, bo wiemy, że ma je sporo klubowych mam.

Prowadzący:

Hm. Agnieszka Fortuna, znana jako druhna Kamyk – od 11 lat w Klubie Mamuśki, a od 35 w ZHP. Mama dwóch harcerzy i żona byłego harcerza. Harcmistrzyni, szczepowa „Szczepu 15 Drużyn Harcerskich „Krąg Płomiennego Dębu”. Nauczycielka historii w jednej z wrocławskich szkół.

Hm. Joanna Kleszyk przygodę z mundurem rozpoczęła już w gromadzie zuchowej, była drużynową harcerek, komendantką Dolnośląskiej Chorągwi Harcerek, dziś jest wicenaczelniczką. Prywatnie mama niespełna dwuletniego „zucha”, żona nie-harcerza, siostra 3 braci (byłych i obecnych) harcerzy, zawodowo związana z branżą HR.

Hm. Elżbieta Lochyńska, która większość swojego życia związana jest z wrocławskim środowiskiem Skautów Europy, pełniąc różne funkcje i role. Żona, mama dwóch nastoletnich skautek i przyszłego wilczka. Z wykształcenia pedagog, od niespełna 20 lat nauczycielka w szkole podstawowej.

Formuła spotkania: debata z zaproszonymi gośćmi

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: https://forms.gle/8aGdUkcw7KWVxxNSA
Kliknij w link lub skopiuj link do przeglądarki i uzupełnij.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o odpowiedzialność i przemyślane zapisy.
Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

18 września 2023